Google Ekranın Siyah Olması Sorununun Çözümü

Bu içeriğimizde Google’da çıkan siyah ekran hatasını nasıl çözebileceğinize değiniyor, hatayı çözebilmek için uygulamanız gereken yöntemden bahsediyoruz.

Google kullanırken siyah ekran hatası çıkabilmekte olup, bu sorunu düzeltebilmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

En çok kullanılan arama motoru konumunda olan Google, bazen sorunlarla karşılaşabiliyor. Google kullanırken en çok çıkan sorunlardan biri siyah ekran hatası olup, hatanın çözümü için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi uzantıları devre dışı bırakmaktır. Chrome üzerinde bulunan uzantıların çoğu üçüncü kişiler tarafından geliştirilen uzantılar olup, uzantılar güncellenmediğinde zaman içerisinde düzgün çalışmamaya başlamaktadır. Siyah ekran sorununu bu bağlamda uzantılardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözebilmek için uzantıları devre dışı bırakıp o  şekilde denemenizi tavsiye ediyoruz.

Donanım hızlandırmasını kapatmak

Bazı durumlarda donanım hızlandırmasını kapatmak da işe yarayabilmektedir. Bunun için Chrome tarayıcınıza sağ tuş ile tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayınız. Ardından üst kısımdan Kısayollar sekmesini açınız ve Hedef yazısının yanında yer almakta olan kutucuğu içerisinde bulunan yazının son kısmına “ –disable-gpu “ yazıp kaydediniz. Chrome tarayıcınızı tekrar açınız. Sağ üst köşede yer almakta olan üç noktaya basıp Ayarlar bölümüne geçiniz ve oradan da Gelişmiş sekmesine geçiniz. Şimdi çıkan pencerede de donanım hızlandırmayı kullanma seçeneğini pasif hale getiriniz.

Cevap bırakın