Google Slaytlar’ı PDF’ye Çevirme Yöntemi

Bu yazımızda Google Slaytlar’ı nasıl PDF’ye çevirebileceğinize ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Günümüzde PDF, PowerPoint, ODP uzantıları oldukça sık tercih edilmektedir. Sunumları birden fazla kişi için kolayca erişilebilir kılmaktadır.

PDF belgeleri, farklı cihazlar üzerinden çalıştırılabilen taşınabilir belge biçimleridir. Esnekliği ve kolaylığı ile tercih edilmekte olan PDF dosyalarına dönüşüm gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Google Slaytları PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

Slayt sunularınızı PDF formatına dönüştürmek için Google Slaytlar üzerinde sununuzu hazırlamanızın ardından sol üst kısımda bulunan Dosya menüsünü seçiniz. Ardından İndir sekmesine tıklayınız. PDF dokümanı uzantısını seçerek slaytları PDF olarak kaydedebilirsiniz. Eğer kullanılabilecek olan seçeneklerin içinde PowerPoint gibi ayrı bir sunum yazılımı yer almıyor ise slaytlar sunumu PDF’ye dönüştürülüp kişi ve kişilere iletilebilmektedir.

Google Slaytlar üzerinde hazırlamış olduğunuz sunumu PDF dışında farklı dosyalara dönüştürmek için de çeşitli seçenekler vardır. Örneğin ODP belgesi halinde .odp veya Microsoft PowerPoint belgesi olması için .pptx olarak kaydetmek mümkündür. .jpeg, .png seçenekleri de slaytı birden fazla görüntüye dönüştürmektedir.

Belirli durumlarda dosyaya erişim farklı cihazlarda formattan kaynaklı bir sorun oluşabilmekte olup, kullanıma veya görüntülemeye açabilmek için dosya formatı, gönderilen cihazda dönüştürme ihtiyacı meydana gelmektedir.

Cevap bırakın