Instagram’da Ne Kadar Vakit Geçirildiğini Öğrenme Yöntemi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya araçlarından Instagram’da uygulama üzerinde ne kadar vakit geçirdiğini öğrenebilmeniz mümkün. Yeni yazımızda bunun nasıl yapıldığı konusuna değiniyoruz.


Instagram, fotoğraf paylaşım üzerine kurulu bir sosyal medya ağı olup günümüzde Facebook şirketinin bünyesi altında çalışmalarını sürdürüyor. Sürekli yeni özellikler kazanan Instagram mobil uygulaması böylece daha kullanışlı bir hale geliyor. Son zamanlarda sosyal medya bağımlılığını engellemeye yönelik olarak farkındalık oluşturma amacıyla, sosyal medya üzerinde ne kadar fazla vakit geçirdiğinizi görmeniz mümkün.


Son dönemin yeni popüler Instagram özelliklerinden biri olan ne kadar vakit geçirdiğinizi öğrenme fonksiyonu için ilk olarak Instagram uygulamasının sağ üst kısmında yer alan Ayarlar sekmesine ve Ayarlar sekmesinin altında yer alan Hesap kısmındaki Hareketlerin sekmesine girin.


Hareketler sekmesi içerisinde günlük ortalama süre verilerini, son bir haftada ne kadar vakit geçirdiğiniz gibi bilgileri görebilirsiniz. Zamanını Yönet bölümü ile kullanıcılar kendilerine bir süre belirtebilir. Bu süre Instagram bağımlılığını azaltmak için bire birdir. Instagram üzerinde çok fazla zaman harcıyorsanız kendinize bir sınırlama belirlemeniz tavsiye ediliyor. Zamanını Yönet kısmından sonra Günlük Hatırlatma Ayarla, Bildirim Ayarları özelliklerini de kişiselleştirebilirsiniz.


Cevap bırakın