İnternet Explorer’ı Windows 10’dan Kaldırma Yöntemi

Windows 10’da Internet Explorer tarayıcısını kaldırabilmeniz için püf noktaları anlatıyoruz. Internet Explorer tarayıcısını devre dışı bırakmayı yazımızı okuyarak iki dakikada yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Internet Explorer, Microsoft tarafından oluşturulmuş, dünyanın en popüler tarayıcılarından. Tabii artık yerini Microsoft Edge’ye bırakmış olan ve artık performans sıkıntıları olduğu için pek tercih edilmeyen Internet Explorer, buna rağmen Windows 10’da var. Sistemde varsayılan olarak yüklü olarak iki tarayıcı var; Bunlardan biri Microsoft Edge iken diğeri Microsoft Internet Explorer tarayıcısıdır.

Taktir edersiniz ki bu tarayıcı sistemde boşa yer kaplıyor ve kaldırmak çok daha mantıklı. Fakat Microsoft maalesef ki bu tarayıcıyı doğrudan kaldırmanıza izin vermiyor. Sadece devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Devre Dışı Bırakmak İçin Şu Adımları Uygulayın:

İlk olarak Windows 10’da Ara çubuğunu açın.

Oraya Windows Özellikleri yazın.

Çıkan Windows Özelliklerini Aç veya Kapat yazısının üzerine tıklayın.

Karşınıza bir pencere çıkacak. O pencerede varsayılan özellikler listelenecektir. O özellikler arasından Internet Explorer’ı bulun ve yanında bulunan tiki kaldırın.

Ardından Tamam butonuna tıklayın.

Bu işlem ile birlikte Windows, Internet Explorer’ı tamamen devre dışı bırakır. Kısa süreli bir yükleme ekranı gelecek ve  işlem tamamlandığına dair bildirim geldiğinde sisteminizi yeniden başlatmanız istenecek. Yeniden Başlat butonuna tıklayın. İşlemlerimiz bu kadar.

Cevap bırakın