iPhone Hücresel Veri İndirme Sınırını Kaldırma Yöntemi

iPhone akıllı telefonlar için hücresel veri indirme sınırı nasıl kaldırılır? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz. İşte detaylar…


iPhone akıllı telefonlarda mobil veri üzerinden oyun ve uygulama indirmesi yaparken belli bir limit bulunuyor. Bu limit iOS 11 altı için 100 MB iken diğer iPhone cihazlarında ise 200 MB kadar oluyor.


Hücresel veri bağlantısı 200 MB ve üzerindeki dosyalar için geçerli olmadığı için indirme yaptığınız zaman Wi-Fi ağına bağlanmanız gerektiğine ilişkin bir bildirim alırsınız. Bu uyarı mesajını görmek istemiyor, hücresel veri ile sınırsız bir şekilde indirme yapmak istiyorsanız o halde bazı adımları uygulamalısınız.


İlk olarak iPhone telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın ve oradan Genel – Tarih ve Saat yoluna geçiş yapın. Oradan Otomatik Ayarla eylemini deaktif hale getirin. Akabinde tarihe dokunup tarini 2-3 gün kadar ileriye alın.


Bu yöntemle 200 MB üzerindeki uygulama ve oyunları indirmeniz mümkün. Son olarak bu anlattığımız yöntemin bir bug olduğunu yani güncelleme yayınlanıp düzeltildiği taktirde artık kullanılamaz hale gelebileceğini belirtelim. İşleme başlamadan önce bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.


Cevap bırakın