iPhone Pil Seviyesini Gösterme Yöntemi

Bu yazımızda iPhone telefonlarda pil seviyesi göstermenin nasıl yapılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

iPhone pil seviyesini daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. iPhone modellerinde pil yüzdelerini görebilmek için uygulayabileceğiniz basit yöntemler bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazınızın Kontrol Merkezi sekmesini açmak amacıyla ekranını sağ üst köşeden tutup aşağıya doğru kaydırınız. Sağ üst köşede pil yüzdesi bilgisi çıkacaktır.

Bu işlem iPhone 9 ve sonrası modellerde işe yaramaktadır. Yani iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max,  iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max,  kullanıcıları için geçerlidir. Eğer telefonunuz iPhone 8 ve önceki sürümse farklı bir yöntem kullanmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda ikinci yöntem işinize yarayacaktır:

iPhone 8 ve önceki sürümlerde pil seviyesini gösterebilmek için cihazınızın Ayarlar uygulamasını açınız ve oradan Pil sekmesine dokununuz. Pil Yüzdesini Etkinleştir kutucuğunu aktif ediniz.  Böylece cihazınızda artık Pil yüzdelerini kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum bölümünden destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın