iPhone Telefonda Rehberdeki Kişileri Sıralama Yöntemi

Bu yazımızda iPhone kullanıcılarının kişi listeleri için nasıl özel sıralama yapabileceklerini anlatacağız. İşte ayrıntılar…

Çevrenizdeki kişi sayısı artıkça iş arkadaşlarınız, aileniz ve diğer arkadaşlarınızı telefon rehberinizde yeni bir düzen içerisinde bulmak isteyebilirsiniz.

Rehber üzerinde yapacağınız değişikliklerden biri kendinize özel bir sıralama oluşturmak olabilir. iPhone modellerde rehber düzeni alfabetik sıralama işlemleri olarak fonksiyon bulur. Bazı kullanıcılar alfabetik sıraya göre düzeni yeterli bulurken bazı kullanıcılar da soyadlara göre sıralama yapar. Bunun ayarını yapabilmek için Ayarlar menüsüne girin ve Kişiler sekmesine dokunun. Ardından Sıralama Düzeni sekmesine girin.

Sıralama Düzeni sekmesi bizim ihtiyacımız olan yapacağımız işe ait ana sekmedir. Bu sekme içerisinde iPhone kişilerini nasıl sıralamak istiyorsanız o şekilde hareket edebilirsiniz. Sıralama düzeni, iPhone kişi listenizi ad ve soyad tercihinize göre düzenlemekte olup Görüntülenme Sırası fonksiyonu ise kişinin isim ve soy isminin hangisinin önce görüntüleneceğini etkilemektedir. Eğer sıralama yerine görüntü sırası sekmesini seçerseniz o halde iPhone kişilerinizi önce soyad sonra ad gelecek şekilde sıralayabilir ve listenizde o yönde bir düzen oluşturabilirsiniz. Netice itibariyle Sıralama Düzeni içerisinde yapacağınız ayarlamalar tamamen sizin ihtiyacınıza kalmış bir durum.

Cevap bırakın