İyi Bir Linkedln Hesabına Sahip Olmak İçin Bunlara Dikkat!

Kategorisinde en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Linkedln’de daha iyi bir sayfaya sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Yeni yazımızda bunlara değiniyoruz.


Linkedln sahip olduğu yetilerle diğer sosyal medya araçlarından büyük oranda ayrılmakta. Özellikle profesyonel kullanım için son derece uygun bir sosyal medya aracı olduğunu söylemek mümkün.


İyi bir Linkedln hesabına sahip olmak için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri profilin oldukça iyi hazırlanması. Profilin kaliteli, profesyonel gözükmesi gerekiyor.Profil yazarken ayrıntı kısmına 120 karakteri geçmeyecek şekilde hedef alanınızla alakalı olarak anahtar kelimelerine yer verebilirsiniz. Özellikle de becerilerinize değinmeniz bir hayli isabetli olacaktır. Ancak beceri bölümünü çok karışık bir hale getirmekten kaçınmalısınız. Sahip olduğunuz profil bağlantısını özelleştirmeniz de size önemli oranda katkı sağlayacaktır.


Hesabınız üzerinde makale tarzında içeriklere yer vermek, özellikle de anahtar kelimeler hususuna dikkat ederek bunu yapmak fayda sağlayacaktır. İmla hataları, gereksiz öğe kullanımından ise uzak durmanız, daha profesyonel bir görünüme sahip olmanız açısından önem arz etmektedir.


Bahsedilen bu hususlara dikkat etmenizin yanında günde en az 10 dakikanızı Linkedln sayfanız için ayırmanız önemli bir avantaj olacaktır.

Cevap bırakın