Kablosuz İnternet Şifresi Değiştirme Adımları

Yazımızda internet şifresi değiştirmek için hangi adımların uygulanması gerektiğine yer veriyoruz. İşte konuyla ilgili ayrıntılar…

İnternet parolaları kullanıcıların hesaplarının güvende kalabilmesi hususunda son derece önem arz etmektedir. Eğer internet şifrenizi unuttu iseniz veya istemediğiniz kişilerin eline geçtiğini düşünmekte iseniz şifrenizi yenilemeniz gerekiyor.

Kablosuz internet şifresi değiştirme adımları:

Modeminizin arayüz bilgilerini öğrenmekle işe başlayınız. Ardından tarayıcınızın adres satırına gelerek, yani www siteadı com gibi bağlantıları yazdığımız kısma gelerek 192.168.1.1 yazınız ve klavyenizden Enter tuşuna basınız. Eğer modem IP adresinizi (Örneğin: 192.168.1.1) bilmiyorsanız bilgisayarınızın arama kısmına “komut istemi” yazarak devam ediniz. Sonrasında açılan ekrana “ipconfig” yazıp klavyenizden Enter tuşuna basınız. Ardından ekranda çıkmakta olan Default Gateway bölümünün sağında yer alan IP adresi modem IP adresiniz olacaktır. Tarayıcınızın modem yapılandırma sayfasını IP adresiniz ile görüntülediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifre istenecek olup, söz konusu bilgilere modeminizin arkasına bakarak erişim sağlayabilirsiniz. Eğer modemde yazmıyor ise o halde kullanıcı adına admin, parola kısmına ise password yazarak deneyin. Yine olmuyor ise internet sağlayıcınızla görüşerek şifreniz hususunda destek isteyin.

Kablosuz internet şifresi değiştirme

Modem arayüzüne eriştiğinizde çıkan ekranda Kablosuz sekmesini bularak tıklayın. Ardından açılan ekranda Wi-Fi ismi ve şifresi görüntülenecek olup, yine aynı kısımdan Wi-Fi şifrenizi veya Wİ-F isminizi değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın