MSI Yeni D6 GTX 1650 Sürümlerini Resmen Duyurdu

MSI markası donanım dünyasını hareketlendirecek önemli bir açıklamada bulundu. GTX 1650 grafik kartlarına yeni GDDR6 bellekli sürümler dahil ediliyor.

Donanım dünyasının önde gelen markalarından NVIDIA tarafından sunulan GTX 1650 grafik kartlarının GDDR6 bellekli sürümleri de piyasaya sürülüyor. Buna dair geçtiğimiz günlerde pek çok marka duyuru gerçekleştirirken MSI sessiz kalmıştı ancak pek çok sızıntı da ortaya çıkmıştı. Şimdi de MSI, yeni nesil GDRR6 bellek tipiyle desteklenen GeForce GTX 1650 özel soğutmalı çözümlerini resmen duyurdu.

Yeni GTX 1650’ler GDDR 6 bellek tipiyle daha yüksek bir performans sunabiliyor. Standart versiyondaki 8 Gbps bant genişliğine karşılık 14 Gbps bant genişliği sunmasıyla dikkat çekiyor. Böylece daha hızlı belleklerle oyunlarda performans artışı sağlanıyor. Özellikle en fazla dikkat çeken GDDR 6 Gaming GTX 1650 modeli bu bağlamda önemli.

MSI, D6 destekli modelleri de kendi içerisinde ayırıyor. Örneğin GTX 1650 D6 VENTUS XS, siyah ve gümüş tasarımlarıyla geliyor. Popüler VENTUS tasarımının daha ufak versiyonu olarak kendisini gösteriyor. MSI GeForce GTX 1650 D6 Aero ITX ise daha ufak boyutlu tek fanlı tasarım yapısıyla gelmekte.

Aero ITX, beklendiği üzere GTX 1650 D6 Ventus XS’ye göre daha uygun bir rakamdan satışa sunulacak. Öte yandan yine uygun bir başka seri olarak GTX 1650 D6 LP gelecek. Bu model düşük profil olacak ve düşük profilli kasalar için makul bir çözüm olarak öne çıkacak.

Cevap bırakın