Nokia 8 İlanları Görülmeye Başladı

Nokia’nın geri dönüş yaptığı teknoloji dünyasında da kabul görmeye başladı. Nokia 6 modeliyle beraber geri dönüş yapan teknoloji devinin, hemen ardına iki model daha eklenmesiyle beraber artık geri dönüş yaptığını da gördük. Fakat markanın eksik kalan bir yönü de yok değil. Eksik klan bu yönse amiral gemisi akıllı telefon. Her üç modelde de orta segment özellikleri gördük. Haliyle markanın yeni serilerine henüz amiral gemisi olarak sınıflandırabileceğimiz bir model ortaya çıkmamıştı. Bu sorunu çözebilmek adına Nokia özel bir amiral gemisi modeli geliştirmeye başlamıştı. Markanın amiral gemisi modelinin ise Nokia 8 olacağını gördük. Merakla beklenen Nokia 8 akıllı telefonlarının birkaç hafta sonra tanıtılması beklenirken modellerin şimdiye en net görüntüleri ortaya çıktı.

Nokia 8 Özellikleri Ortaya Çıktı

Yeni akıllı telefon modelinin zaten bir süredir çıkış yapacağı konuşuluyordu. Resmi olarak açıklanmamış olsa da telefonların özellikleri konusunda belli başlı bilgiler vardı. Bu kez ise Nokia 8 modelinin web sitesi üzerinden ilanlarının görüntülendiği ortaya çıktı. Çinli bir web sitesi üzerinden ortaya çıkan ilanlarla beraber telefonların özellikleri de bir kez daha doğrulanmış oldu.

Nokia 8

Beklenen özellikler kısmındaysa amiral gemisi serilerine yakışır özellikler olduğunu anlaşılıyor. Yine amiral gemilerinde çok sık gördüğümüz Snapdragon 835 işlemcileri beraberinde getiren akıllı telefonların, 6 ve 4 GB belleklere sahip olacağı belirtiliyor. 6 GB modelinin belleklerindeyse çok daha başarılı çözümler sunulacak. Performans konusunda bu model üst seviye olarak değerlendirilecek.

Ekran kısmında da 5.3 inç boyutuna sahip olan akıllı telefonların 2K çözünürlük değerine sahip olması bekleniyor. Çift arka kamera, gelişmiş selfie ön kamera gibi ayrıcalıkları da olması beklenen telefonların tüm bu özellikleri amiral gemisi modelinin geleceğini kesinleştirmekte. Daha öne belirtilen bilgilere göre birkaç hafta içerisinde tanıtılması beklenen akıllı telefonların fiyatlarınınsa 600 dolar olarak açıklandığını ekleyelim. 600 dolar gibi bir rakamla yeni modelin diğer amiral gemisi serilerden daha aşağıda olacağını görüyoruz. Fakat ne kadar tercih edilir bilinmez.

Cevap bırakın