Nokia 8 Serisinin Hem Fiyatı Hem Özellikleri Görüldü

Nokia, amiral gemisi ne zaman kullanıcıların karşısına çıkaracak derken beklenen hamle sonunda geldi. Yapılan paylaşımlarla beraber telefonların daha önce çalışır halde görüntülerinin ortaya çıktığını da haberlerimizde göstermiştik. Artık çıkışına kesin gözüyle bakılan yeni akıllı telefon serisinin son detayları da tanıtımdan önce belli oldu. Şu an için tanıtım tarihi, telefon özellikleri ve telefonun fiyatı konusunda bilgilerimiz var. Peki, Nokia 8 nasıl bir telefon? Fiyatı ne kadar olacak? Tanıtımı ne zaman göreceğiz? Tüm detayları aktaralım.

Nokia 8 En İddialı Serilerden Biri Olacak

Amiral gemisi modeli olacağına kesin gözüyle bakılan yeni akıllı telefonunun özellikleri içerisinde en çok dikkat çeken nokta da teknik detayları olacak. Nokia tarafından ilk defa kullanılacak olan Snapdragon 835 işlemcilerine sahip olacak olan yeni akıllı telefonların, 4 GB RAM bellek miktarına da sahip olacağını belirtelim. Hem RAM bellek kısmında hem de işlemci kısmında çok daha olumlu sonuçlarla karşılaşacağımız serinin ekran kısmındaysa 5.3 inç seçimi yapılacak. QHD çözünürlük desteği sunacak olan ekranın LED olması fakat Nokia’nın özel bir sürpriziyle beraber gelmesi bekleniyor. Henüz marka bunu açıklamış değil.

Nokia 8

Sadece bu detaylar bile Nokia 8 akıllı telefonlarının çok daha başarılı modeller olacağını gösteriyor. Bunun dışında bir diğer atağın ise kamera kısmında olacağı belirtiliyor. Zeiss optiklerini kullanan ve piyasadaki en iyi teknolojilere sahip olacağı düşünülen 12 MP değerinde çift arka kamera kullanacak modelin, 4K desteği ve derinlik desteği gibi ayrıcalıkları da konuşulanlar arasında.

Tüm bu özellikleriyle beraber Nokia 8 tanıtım tarihinin ise 16 Ağustos tarihinde yapılması bekleniyor. Telefonun fiyatının ise 500-600 Euro arasında olması bekleniyordu. Bu konuda da bugün yapılan açıklama yeni modelin 517 Euro satış fiyatına sahip olacağını gösterdi. Bakalım tüm bu detaylarıyla yeni model ne kadar çok tercih edilecek? Fiyatına bakacak olursak epey bir konuşulacak bir telefon beklentisi olduğunu da hatırlatalım.

Cevap bırakın