Nokia 8 Ön Kamerası Rekor Kırabilir

Nokia, 16 Ağustos tarihinde Android işletim sistemine geçiş sürecini tamamlayacağı yeni seri akıllı telefonlarını tanıtacak. Şu an için gelen bilgilere göre tanıtımın yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Markanın Android işletim sistemli akıllı telefonlara geçtikten sonra amiral gemisi modeli olacak olan Nokia 8 akıllı telefonlarında yer alan sistemler hakkında ise merak uyandıran birçok bilgi de elde edildiğini de görüyoruz. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların kullanacağı teknik özellikler için yeni paylaşımlarda yapıldı. Yeni detaylara geçmeden önce Nokia 8 akıllı telefonlarının özellikleri hakkında biraz bilgi verelim.

Nokia 8 Beklenenden Daha İddialı Olabilir

Telefonun Snapdragon 835 serisi işlemcileri kullanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Haliyle yeni model duyurulduğu andan bu yana ilk olarak üzerinden durulan konu işlemciler oldu. Daha önce birçok amiral gemisinde kendisine yer bulan ve Galaxy S8 Active modelinin de içerisinde yer aldığı açıklanan Snapdragon 835 serisi işlemcilere sahip olması beklenen akıllı telefonların, üst düzey performans ortaya koyacağını görüyoruz.

Bunun dışında yeni modelin içerisinde en az 4 GB RAM bellek bulunacağı belirtiliyor ki bu iddia bellek konusunda da istenilenin alınacağını gösteriyor. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların içerisinde teknik kısımda daha farklı detayların da kullanılacağı belirtiliyor fakat bu konu hakkında da tanıtımı beklemek gerekecek gibi gözüküyor.

Nokia 8

Telefonların kameraları hakkında ise bugün yeni bir iddia gündeme geldi. Telefonların arka kamerası kısmında sunacağı teknoloji bir yana ön kamera kısmında oldukça başarılı bir kameraya yer verilmesi bekleniyor. 13 MP değerinde olacak olan ön kameranın, geniş açısı sayesinde selfie kamerası olarak öne çıkacağı belirtiliyor. Bunun yanında 4K çekim kalitesi ve 60 FPS gibi bir çekim hızı sunulabileceği de konuşular iddialar arasında.

Bu teknolojilere sahip olacak olursa birçok modelin arka kamerasından daha iyi bir model olacağına kesin gözüyle bakılan akıllı telefonların, 500-600 Euro arasında beklenen fiyatının ise özelliklerine göre oldukça uygun bir fiyat olacağı konuşuluyor. Tanıtım da fiyat bilgisini de görmek mümkün olacak. Ayrıca bu modelinde ülkemizde satılacağını ekleyelim.

Cevap bırakın