Nova 4 Telefonu Mobil Pazardaki Yerini Aldı

Huawei markası Nova 4 akıllı telefonunu uzun bekleyişin ardından resmen satışa çıkardı. Telefon daha önce de Çin’de satışa sunulmuştu ve stokları kısa sürede tükenmişti.

Nova 4 akıllı telefonunun büyük ilgi görmesinin altında yatan temel sebep özelliklerinin güçlü olması ve fiyat bazında da rekabetçi olması idi. Telefon şimdi ikinci kez satışa çıkarıldı. Özelliklerini hatırlayacak olursak; Nova 4 modeli 6.4 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olup Huawei markasının özel yonga seti Kirin 970 içeriyor.

Telefonda  128 GB dahili depolama alanı ve 8 GB RAM bulunuyor. Genellikle telefonlarda RAM ve depolama alanı konusunda pek çok alternatif görürüz fakat Nova 4 bu konuda bir şaşırtma yapıyor. Çünkü RAM ve depolama alanını tek tip tutup kamera konusunda farklı sensörler ve dolayısıyla farklı seçenekler sunuyor. Örneğin 20 Megapiksel kameraya sahip olan Huawei Nova 4 modeli 462 Dolardan satın alınabilirken 48 Megapiksel kameralı modelin fiyatı 507 Dolar olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun üçlü arka kameraya sahip olduğunu ve bu bahsettiğimiz lenslerin ana lensler olduğunu belirtelim. Cihazın ön yüzünde ise 25 Megapiksellik f/2.0 diyafram açıklığında tek kamera bulunmakta. 

Çift sim kart desteğine sahip olan telefon parmak izi sensörü de içermekte. Üründe aynı zamanda 3750 mAh hızlı şarj desteği bulunmakta. Doğrudan Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıkışını gerçekleştiren model uzun bir süre güncelleme desteğinden yararlanacak gibi gözüküyor.

Cevap bırakın