NVIDIA GeForce GPU Donanımları Hakkında Önemli Bir Karar Verdi

Popüler teknoloji şirketlerinden NVIDIA, GeForce GPU donanımları ile ilgili olarak oldukça önemli bir karar verdi. İşte haber ile ilgili ayrıntılar…

NVIDIA, veri merkezlerinin GeForce statüsündeki yetenekli GPU’ları kullanmasından rahatsız oldu ve bu konuda önemli bir düzenlemeye gidiyor. Düzenlemenin temel sebebi veri merkezleri ile GeForce tabanlı GPU’ların ilişkisini büyük ölçüde kesebilmek.

NVIDIA, bunu lisans sözleşmesine gerekli yasağı ekleyip veri merkezlerine bildirerek yapacak.  Bireysel grafik kartlarının fiyatını yükseltmek yerine bu şekilde bir korumaya giden NVIDIA, kararını veri merkezlerine bildiriyor. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili veri merkezlerinin nasıl bir reaksiyon göstereceği merak konusuyken NVIDIA’nın bu hususta taviz vermeyeceği artık biliniyor.

Şirket, GeForce altındaki GPU’ları bireysel kullanıcılar için sunuyor ve haliyle bu kartlar bireysel pazarda alıcı bekliyor. Veri merkezleri, oldukça yetenekli olan GeForce GPU’ların oyun harici işlemlerde de oldukça yetenekli olduğunun farkında ve maliyeti düşük olduğu için bu şekilde devam etmeyi temenni ediyor.

Cevap bırakın