Office Dosyalarını Dökümanlar’a Aktarma Yöntemi

Dünyanın önde gelen ofis uygulamalarından Microsoft Office üzerinde hazırlamış olduğunuz tablolar ve belgeleri, bilgisayarınızın depolama alanının dışında internet üzerinde de yedekleyerek daha iyi korunmasını sağlayabilirsiniz.


Google Dökümanlar, Microsoft Office ugyulamasında hazırlamış olduğunuz belgeleri yedekleyebileceğiniz bir hizmettir. Google Dökümanlar ile dilediğiniz her konumdan kolayca belgelerinize erişebilirsiniz.


Office dosyalarını Dökümanlara aktarmanız birkaç basit adımı bulunmaktadır. İlk olarak Google Drive sayfasını açın ve sol kısımda yer alan Yeni butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan menüden Dosya Yükleme seçeneğine tıklayıp Google Dökümanlar üzerinde açmak istediğiniz belge veya slaytı seçip sağ altta yer alan ilerleme çubuğundan yüklenmesini bekleyin.


Yükleme işlemi bittikten sonra dosyanın adına tıklayıp ön izlemesini açın. Daha sonra üst kısımda yer alan listeden yüklemiş olduğunuz dosyanın türüne göre seçim yapıp Google Slaytlar ile aç, Dökümanlar ile aç veya E-Tablolar ile aç seçenekleriyle farklı komutlar verebilirsiniz.


Bu pek çok farklı düzenleme takımından herhangi birini kullanarak oluşturmuş olduğunuz yeni dökümanlar belgelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Cevap bırakın