Park Beyond İncelemesi

Yazımızda video oyunlarından Park Beyond hususunda bilinmesi gereken noktalara yer vermekte, oyunun olumlu ve olumsuz yönlerine değinmekteyiz. İşte Park Beyond hususunda bilgiler…

Park Beyond, konsollar ve bilgisayar platformu için tek oyunculu olarak, Limbic Entertainment tarafından geliştirilen ve Bandai namco eliyle yayınlanan bir strateji oyunudur.

Oyunda campaign modu bulunmakta ve söz konusu modda yer almakta olduğunuz dairenin yangın merdivenlerinde başlamakta olan bir Roller Coaster inşa etmektesiniz. Bu esnada olay dahil olmakta olan NCP karakterlerin de yardımıyla eğlenceli şekilde oyunun oynayışını öğrenmektesiniz. Ardından çeşitli yerlerde farklı parkların kontrolünü alarak yeni öğrenmiş olduğunuz yetenekleri uygulayıp görevleri tamamlamak için çaba sarfediyorsunuz. Temel amacınız kontrolünü almış olduğunuz parkın kar elde edebilmesini sağlamaktır. Oyunun hikaye modu itibariyle genel olarak başarılı olduğunu ancak çok üst düzey de olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Park Beyond’un sandbox modu da bulunmaktadır. Söz konusu modda sahip olduğunuz para ve aynı zamanda hayal gücünüz önem arz ediyor. Bu bağlamda kendi parkınızı oluşturup, parkın düzenlemesini yapabilir, oyuncakları yerleştirebilir, bunun yanı sıra market gibi işletmelerin yerlerini belirleyebilirsiniz. 

Parkı yönettiğiniz esnada takip etmeniz gerekmekte olan bazı istatistikler bulunmakta olup, söz konusu istatistikler sizin başarılı olup olmadığını belirliyor. Parkınız temiz ve eğlenceli ise çok sayıda ziyaretçi çekebiliyorsunuz ve böylece gelişiminiz daha kolay oluyor. Oyun yapı olarak alışması zor olan bir oyun da değildir. Daha önce benzer yapımları oynadıysanız bu oyunu da başarılı bir şekilde oynayabilirsiniz. 

Oyun içerisinde yer alan her etkinliğin kendisine göre sıra dışı ek bazı özellikleri bulunuyor. Bazı detayların zayıf olduğu video oyununda Impossification özelliğini parkta çalışanlar üzerinde kullanabilmektesiniz fakat bunun dışında çalışanları kovmak veya maaşlarını değiştirmenin dışında bir özelliğin bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Oyun ses ve grafiksel anlamda başarılı olup kendisinden beklentileri karşılamayı başarıyor.

Sistem gereksinimleri tarafında Intel® Core™ i7-3770 / AMD Ryzen™ 5 1400 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7870 2GB ekran kartı talep etmekte olup, optimizasyon konusunda pek sorun yaşamıyorsunuz. Gerek klavye gerekse Mouse desteği sağlamakta ve bunun yanı sıra kontrolcü desteği de bulunuyor. Fakat inşa kısmında kontrolcü ile kullanımın biraz zor olduğunu çünkü kamera başta olmak üzere oyunda çeşitli bugların meydana geldiğini belirtmek gerekiyor.

Sonuç

Üretkenliğinizi konuşturabileceğiniz, ortalamanın üzerinde bir video oyunudur. Standart Tycoon özelliklerinin büyük bölümünü barındıran yapım, çok fazla yenilik sunmayan, kategorisinde standart olarak nitelendirilebilecek video oyunlarından biridir.

İNCELEME NOTUMUZ : 7.3 / 10

Cevap bırakın