Realme GT 2 Pro Çıkar Çıkmaz Tükendi!

Realme’nin GT 2 Pro akıllı telefonunun 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunan versiyonu Türkiye’de satışa sunulur sunulmaz adeta tükendi! İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Son zamanlarda akıllı telefon sektöründe dikkat çekmeyi başaran üreticilerden biri olan Realme, GT 2 Pro akıllı telefon modelini Türkiye pazarına da sundu ve söz konusu cihaz satışa sunulur sunulmaz stokları tükenmiş durumda. En azından bunu 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan versiyonu için söyleyebiliriz.

Akıllı telefonun 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip sürümünün fiyatı 12.999 TL olarak belirlenmişti. Öte yandan 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı yer almakta olan sürümün fiyatı 23.000 TL olarak açıklanmıştı. Cihazın 12.999 TL’lik sürümüne Türkiye’de büyük bir ilgi gösterilmesi beklenmekte idi ve o şekilde de oldu. Cihazın stokları çok kısa bir süre zarfında tükenmiş gözüküyor ve bunu sağlayan temel unsur cihazın fiyat performans ürünü olmasıdır.

Snapdragon 8 Gen 1 kullanıyor!

Realme GT 2 Pro akıllı telefonunun sahip olduğu en dikkat çekici özellik cihazın Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanmasıdır. 120 Hz tazeleme hızı desteği yer almakta olan akıllı telefon modelinin ekranı 6.7 inç büyüklüğündedir ve Gorilla Glass koruması ile korunmaktadır.

Cihazda 5000 mAh büyüklüğünde batarya yer almaktadır ve stereo hoparlör kurulumu ile ses konusunda iddialı bir cihazdır. Akıllı telefonun ekranı Quad HD+ çözünürlüğüne sahip olmasının yanı sıra AMOLED desteğine sahiptir. 1400 nite kadar parlaklık değeri sunmaktadır. Akıllı telefon yazılım açısından Android 12 işletim sistemiyle gelmektedir ve arayüz olarak Realme UI 3.0 kullanmaktadır ve uzun bir süre yazılım güncellemelerini alacaktır.

Telefonun ön bölümünde Sony IMX615 sensörlü, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 32MP ön kamera bulunmaktadır. Arka kısmında ise 50MP Sony IMX766 sensörlü ana kamera yer alıyor ve ona ultra geniş kamera lensi ile x40 zoom ultra makro kamera eşlik ediyor.

Cevap bırakın