SAMSUNG NOTEBOOK 9 PRO İNCELEMESİ.

Bir çok konuda olduğu gibi dizüstü bilgisayar denince de sayılı başarılı üreticilerden biri olan Samsung yeni dizüstü bilgisayarı Notebook 9 Pro‘nun özelliklerini sizler için yorumladık. Samsung bu üründe tam anlamıyla orta segmenti hedef almış durumda. Bakalım fiyatını hak eden bir donanım sunabilmişler mi?

 

 

Her şeyden önce ana donanım parçalarıyla işe başlayalım. 1300$ fiyat etiketine sahip olan Notebook 9 Pro vesiyonu gücünü Intel Core i7-7500U işlemciden alıyor. En yeni jenerasyon Kaby Lake işlemci maksimum 3.5 Ghz frekans hızına ulaşabiliyor. Günlük uygulamalarınızda ve yüksek sistem gereksinimi olmayan oyunlarda rahatlıkla yeterli olabilecek bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Notebook 9 Pro piyasadaki dizüstü bilgisayarlarda da yavaş yavaş başlayan RAM artışı trendinden faydalanmış ve 16 GB DDR4 RAM ile birlikte geliyor. Yüksek RAM kapasitesi bilgisayarı çoklu uygulama kullanmaya alışkın kişiler için de tercih sebebi yapıyor.

Gelelim grafik birimine. GPU noktasında Samsung yine fiyat/performans hedefini devam ettirmiş ve sistemi AMD Radeon RX 540 ekran kartıyla güçlendirmiş. Giriş seviyesi bir ekran kartı olduğunu düşünebilirsiniz ancak 2 GB GDDR5 hafıza kapasiteli ekran kartı sistem dostu oyunları oldukça rahat şekilde oynatabiliyor. Blu-ray ve 4k filmlerinizi de hiç zorlanmadan oynatabiliyor.

Notebook 9 Pro hiç bir noktada giriş seviyesinde kalmadığını ekranıyla da gösteriyor. 15 inç boyutundaki 1920×1080 çözünürlükte IPS LED dokunmatik ekran için oldukça başarılı diyebiliriz.

 

 

1300$ fiyat etiketli versiyonunda 256 GB SATA3.0 SSD ile birlikte gelen Notebook 9 Pro, üzerindeki USB 3.1 Type C portu, HDMI giriş desteği ve microSD kart yuvasıyla her ihtiyacı karşılamayı başarıyor ve fiyatını oldukça hak eden bir dizüstü bilgisayar olarak raflarda yerini alıyor.

Artan vergi ve döviz kuru yüküyle malesef ülkemizde son zamanlarda elektronik ürün almak çok pahalı ve lüks bir alışveriş haline geldi. Ancak Samsung Notebook 9 Pro benzer fiyattaki rakiplerine göre oldukça başarılı ve all-rounder olarak tabir edebileceğimiz, hiç bir donanımı en üst seviye olmayan ancak hiç bir donanımı da zayıf kalmamış, tam anlamıyla orta seviye bir dizüstü bilgisayar olmayı başarmış diyebiliriz.

 

Cevap bırakın