Sniper Ghost Warrior 2 İnceleme

Sniper Ghost Warrior 2 oyununu sizler için ayrıntılı olarak masaya yatırıyoruz.

Giriş

Oyunun ilk etabında hemen kendimizi bir aksiyonun içerisinde buluyoruz ve Sniper Ghost Warrior 2 oyununda gizliliğin epey önemli olduğunu henüz ilk saniyelerden anlıyoruz. Ormanlık bir arazideyiz ve dikkatli olmak, sessizce hedeflerimizi temizlemek zorundayız. Aksi taktirde işimiz çok zorlaşıyor.

Hikaye

Oyun size açıkçası hikayeyi hissettiremiyor. Hikaye sadece çok yüzeysel olarak kalmış yani yapımcının ilk olarak bölümleri tasarlayıp ardından hikayeyi monta ettiği gibi bir hissiyat ortaya çıkarıyor. Veyahut hikaye anlatımı yetersiz olduğu için oyun kendisine çekemiyor.

Oynanış

Oyunun tekli ve çoklu oyun modları bulunuyor. Oynanış sırasında bazı ufak tefek buglar göze çarpıyor. Bunun dışında çoklu oyun modunun biraz sıkıcı olduğunu, pek çok oyuncunun çoklu oyun modu oynarken sinir krizi geçirdiğini söyleyebiliriz.  Sniper oyunlarında taktir edersiniz ki vuruş hissi epey önemli. Ama Sniper Ghost Warrior 2’de bir düşmanı vurduğunuzda açıkçası o hissiyata erişemiyorsunuz. Kan efektleri de açıkçası başarısız olmuş. Öte yandan oyunda bir noktadan bir noktaya giderken gizlenme hususu gayet güzel. Düşmanlar tarafından farkedildiğinizde işinizin zorlaşması oyuna biraz gerçekçilik katmış.

Grafik ve Ses Kalitesi

Grafik açısından CryEngine 3 ile üretilen bir oyun olduğu için fena bir oyun değil. Ama çok yüksek grafikler beklememek gerekiyor. Oyunda bazı grafiksel hatalar da göze çarpıyor. Ancak genel itibariyle bulunduğunuz bölgelerin atmosferini size güzel bir şekilde yansıtabiliyor ve bu bir oyun için son derece önemli.

Bir Şeyler Eksik

Oyunu oynarken sanki tam olarak olmamış bir oyunu oynadığınızı hissediyorsunuz. Yani oyuncuyu çekecek unsurlardan mahrum bir oyun. Mesela hikaye anlatımı hususunda oyun sizi çekemiyor. Grafik olarak CryEngine 3’ün gücünü yeterince kullanamıyor. Oyunda bir şeylerin eksik olduğu, yanlış gittiği apaçık ortada.

GENEL DEĞERLENDİRME

Oyuna Puanımız : 5.3 / 10

Sniper Ghost Warrior 2 açıkçası çok başarılı bir oyun değil. Fakat Sniper oyunları konusunda pek bir çeşitlilik de yok. Sniper Ghost Warrior serisi Sniper oyunları kategorisinde bu noktada geçerliliğini koruyan bir seri. Yani demem o ki eğer keskin nişancılık üzerine kurulu oyunları seviyorsanız oyun çok başarılı olmasada elinizde pek seçenek yok. Açıkçası ben keskin nişancılık oyunlarını sevmeme, GTA V oynarken bile en çok keskin nişancı tüfeği kullanmama rağmen  bu oyunu sonunu merak etmeden biraz da sıkılarak oynadım.

Cevap bırakın