Witcher 3 Igni İşareti Tanımı ve İşlevleri

The Witcher 3 oyununda Igni işaretinin ne anlama geldiğini, ne işe yaradığını detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan The Witcher 3’te özel işaretler bulunuyor. Bu işaretler Witcher karakterimiz Geralt tarafından itina ile kullanılabiliyor. Şimdi size bu yazımızda işaretler arasındaki en güçlülerinden, oyunda en fazla kullanmamız gereken işaretlerden olan Igni işaretinden bahsedeceğiz ve işaret hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Igni işareti, Witcher karakterimiz Geralt’ın Sign güçlerinden biridir. Zırh eriten olarak da bilinen Igni, genel itibariyle canavarların güçlü zırhlarını ve şovalyelerin ağır zırhlarını eritebilir. İşaret esasında bir alevdir. Düşmana Igni işareti ile saldırdığınızda alev göndermiş olursunuz.

Özellikle ateşe karşı direnci olmayan yaratıklara karşı mesela böceklere karşı Igni işareti çok kuvvetlidir. Belli bir menzilde etkili olan bu işareti kullanmak için düşmanlarınıza biraz yaklaşmalısınız. Bir iki metre kadar yaklaşıp kullandığınızda çok etkili olmaktadır.

İşaret kişi için özel değildir yani belirli bir alanı etkiler. Önünüzde mesela üç asker var ise ve onlarla savaşıyorsanız Igni işaretini birden kullanırsanız üçünü de yakabilirsiniz. Bu yönüyle çok avantajlı bir  işarettir.

Aynı zamanda Igni işaretinin yükseltmelerini yaptığınız zaman bir kişiyi uzun zaman etkisiz hale getirebilirsiniz. Mesela birden fazla kişiyle aynı anda savaşıyorsanız içlerinden birini bir süreliğine Igni işareti ile oyalayabilirsiniz. Çünkü bu işareti kullandığınız an karşınızdaki yanmaya başlayacaktır ve dört beş saniye kadar çığlıklar atıp oradan oraya koşuşturacaktır. Haliyle sizin işiniz de epey kolaylaşmış olacaktır.

Aynı zamanda Igninin pek bilinmeyen güzel bir özelliği daha vardır; Igni işareti sayesinde bir gazı etkin hale getirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi gazlar ateşe duyarlıdır. Igni işaretinin hammaddesi de ateş olduğu için  gaz sıkışması olan bir noktada Igni işaretini kullanarak düşmanlarınızı yok edebilirsiniz.

Cevap bırakın