Sosyal Medya Kavramlarından Bruh Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yaygın olarak kullanılmakta olan sosyal medya kavramlarından olan Bruh ile ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte tüm detaylar…

Sosyal medyada günümüzde kullanılmakta olan pek çok terim bulunmakta olup, bu terimlerden birisi de bruhtur. Bruh ülkemizde pek bilinmeyen bir kelime olduğundan ve Türkçe kökenli olmadığından ne anlama geldiği anlaşılmayabilmektedir.

Bruh kelimesi , brother kelimesinin bölgesel telaffuzlarından türeyen bir kelimedir. 1960’lı yıllarda erkek arkadaş kullanılan bir terim oldu. Siyahi İngilizcesi olarak da bilinen bruhun ortaya çıktığı ve kullanımının yaygınlaşmaya başladığı bir diğer sürüm bro olup, bunların hepsi de 1800’lü yıllardan gelme Siyah İngilizcesinde hitap şekildir. Ancak zaman içerisinde bruh kelimesinin kullanımı değişmiştir. 2010’lu yıllardan itibaren bruh kelimesinin sosyal medyadaki anlamı şaşırtıcı, heyecan verici bir şeye tepkidir. Bruhlar 2010 yılları sonrasında GIIF, resimler, videolar, yorumlar gibi paylaşımlarda yaygın olmuştur.

Bruh Moment

Bu ifade güçlü duygusal tepki gerektiren herhangi bir duruma değinmek için kullanılmakta olan bir ifadedir. Daha çok erkekler tarafından kullanılır.

Date’e çıkmak nedir?

Sosyal medyada yaygın olarak kullanılan bir diğer terim olan Date’ye çıkmak, bir randevuya çıkmak isteyen iki kişinin sohbet etmek veya birbirlerini tanımak için bir araya gelmesi anlamına gelmektedir.

Cevap bırakın