Spotify Eski Ses Sistemlerini Desteklemeyi Sonlandırdı

Spotify artık pek çok eski ses sistemine sunduğu desteği noktaladı. Bu ses sistemleri arasında Yamaha, Pioneer gibi üreticilerin ürünleri de bulunuyor.

Çevrimiçi devasa müzik servisi Spotify, sürekli geliştiriliyor ve daha teknolojik bir hale bürünüyor. Bu durum eski ses sistemleri ile uyumsuzluğun yaşanmasına, Spotify’nin frene basmasına neden oluyor. Spotify bundan sıkılmış olacak ki yeni bir karar aldı ve artık çok sayıda eski ses sistemini desteklemiy sonlandırdı. Pioneer, Yamaha, Denon, Maratz, Onkyo, Bang & Olufsen ve daha pek çok markanın bazı ürünlerine destek kesildi.

Spotify, eski ses sistemlerini satın alacaklar için bile oldukça cazip bir teknolojiydi. Fakat özellikle yakın zamanda böyle bir ses sistemi alıp desteğin kesileceğini öğrenen bir kişi kuşkusuz hayal kırıklığına uğrayacaktır. Yine de Spotify’nin bu desteği sonlandıracağını uzun zaman önce duyurduğunu, yani aniden sonlandırmadığını belirtmekte yarar var. Şirket, özellikle Apple Music ile girdiği rekabetten galip ayrılmak istiyor ve bunun için yoğun bir çalışma ortaya koyuyor. Apple Music, başta Amerika’da Spotify’e karşı önemli bir avantaj sağlamış durumda. Spotify’nin bunu tersine çevirebilmek için bir şeyler yapması gerekiyor.

Spotify tarafından alınan karar neticesinde forumlarda açılan şikayet başlıklarının çoğaldığını da belirtmek gerekiyor. Fakat bu, durumu değiştirecek gibi gözükmüyor. Spotify desteğinden yararlanmak isteyen kullanıcıların ürünlerini upgrade etmeleri gerekiyor.

Cevap bırakın