Steam Hesabını Kurtarmak İçin Uygulanabilecek Adımlar

Kategorisindeki en ünlü uygulamalardan biri olan Steam’da hesap kurtarma işlemi için ne yapılması gerekiyor? Yeni yazımızda bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Steam hesabı içerisinde kullanıcıların bir yığın oyunu bulunabiliyor. Hesabın çalınması veya şifresinin, mail bilgilerinin unutulması Steam hesabına ulaşılamamasına ve dolayısıyla içindeki oyunların da oynanamamasına neden oluyor. Peki Steam hesabını kurtarabilmek adına neler yapmak gerekiyor?


Valve, Türkiye’deki yüksek potansiyelli oyuncu kitlesini göz önüne alıyor ve Türkçe destek sunuyor. Yani bir oyuncu destek talebini Türkçe olarak yazabiliyor. Böylece hesap kurtarma işlemleri de çok daha kolay oluyor çünkü karşınızda sizin dilinizden anlayan bir kişi bulunuyor.


Hesap kurtarmak için hesabın sahibi olduğunuzu ispatlamanız gerekli. Bunun için yapmanız gereken şey sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde verebilmektir. Mesela ödeme yöntemi doğrulaması gelecektir. Daha önce hangi şekilde ödeme yaptığınız, hangi oyunları aldığınız, hesap numaranız sorulabilir. Siz bunlara yanlış cevap verirseniz hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız güçleşir. Eğer bunları hatırlamıyorsanız kaydettiğiniz ilk mail adresini yazmanız da işinize yarayabilir.


Sziden istenilen bilgileri her zaman bildiğiniz kadar cevaplamanız, neredeyse hiç hatırlamadığınız bir hususta cevaplamada bulunmamanızı öneririz. Hesap kurtarma işlemi esnasında örnek bir destek talebi oluşururken hesap adı, e-posta, telefon bilgisi biliyorsanız yazın. Zaten Steam sizi mail, telefon numarası girip girmemenize göre yönlendirecektir. Size sorulan sorulara yanıt vererek adımları devam ettirin.

Karşınıza çıkacak olan destek talep formu içerisine erişim sağlayabildiğiniz herhangi bir mail adresinizi yazın ve metninize başlayın. Daha önce alışverişte kullandığınız kartın türünü ve son dört hanesini belirtin (Bilmiyorsanız pas geçin). Fiziksel bir cüzdan koduyla yükleme yaptıysanız görsel ekleyin. Hatırladığınız bilgileri girdikten sonra Ben Robot Değilim seçeneğini işaretleyin ve Göndere tıklayın.

Cevap bırakın