Steam İle Para Kazanma Yöntemleri

Steam platformu üzerinden oyun oynayarak para kazanabilme imkanı bulunuyor. Peki bu nasıl oluyor?


Pek çok kişi para kazanmak için eğlenceli olmayan sıkıcı işlerle uğraşmanın zorunlu olduğunu sanır ancak bu doğru değil. Hem keyif alabileceğiniz hem de para kazanabileceğiniz pek çok iş bulunuyor. Steam üzerinde oyununuzu yayınlayarak veya bazı oyun içi öğeleri satarak para kazanmak da buna gösterilebilecek en güzel örneklerden biri.


Valve tarafından geliştirilen dünyanın en çok kullanılan dijital oyun platformu Steam üzerinde çok fazla oyun bulunuyor ve Steam aynı zamanda oyuncular için çeşitli para kazanma imkanları da sunuyor. Steam üzerinde para kazanabilmek için kullanılabilecek pek çok yöntem bulunuyor. Bunları sizler için anlatalım.


Steam üzerindeki bazı oyunlar diğerlerine göre çok daha popüler ve nadir eşyaları gerçek paralarla satılabiliyor. Tıpkı Silkroad, Knight gibi eski oyunların item satışlarında olduğu gibi Steam üzerindeki pek çok oyunda ögeler toplayıp satabilmeniz mümkün. Örneğin Dota 2 gibi oyunlarda sabit eşya akışı sağlayan alanlar bulunmakta olup bunları yakalayabilmek için ise biraz sabırlı olmak gerekiyor. Eğer elde ederseniz yüksek rakamlar ödeyecek oyuncular bulabilirsiniz. Aynı zamanda bazı özel eşyaların koleksiyoncuları da bulunmakta olup eğer elinizde kıymetli bir öge bulunuyorsa koleksiyoncularına yüksek rakamlardan satabilirsiniz çünkü bazı koleksiyoncular kartları toplayıp rozet elde etmeye çalışmaktadır.


Steam üzerinde oynadıkça elde edebileceğiniz trading kartlar bulunmakta olup bu kartların değeri düşük olsada yine de düzenli oynama ile beraber çok sayıda kart biriktirebilir ve yüksek değerlere sahip kartlar da elde edebilirsiniz.Ön siparişe giren sipariş ögelerini alarak daha sonra yüksek fiyatlardan satmak da uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir.


Steam üzerinde yüksek paralar kazanmanın yolu ise oyun geliştirmek ve Steam üzerinden dağıtmak olup bunun için geliştiriciler ile iletişime geçebilir veya kendi oyununuzu bağımsız olarak Steam Direct aracılığıyla dağıtıp oyun satım ücretleri ve oyun içi satın alımlardan yüksek paralar kazanabilirsiniz. Bunun da en zorlu ve aslında en tatlı süreç olduğunu belirtelim.

Cevap bırakın