Telefon Numarasını Twitter Hesabından Silme Yöntemi

Twitter’ı cep telefonunuz ile kullanmıyorsanız ve numaranızı paylaşmak istemiyorsanız numaranızı Twitter’dan silebiliyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacağız? Detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Twitter, her ne kadar kaliteli bir sosyal medya platformu olsada bazı yönleri kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bunlara örnek olarak telefon numarasını Twitter’a kaydettikten sonra sık sık mesaj gelmesi göstenilebilir. Twitter’a telefon numaranızı eklerseniz varsayılan ayarlar nedeniyle birisi sizi eklediğinde veya bir paylaşımınızı beğendiğinde SMS alıyorsunuz. Bu taktir edersiniz ki oldukça rahatsız edici bir durum çünkü bazen telefonunuza ardı ardına bildirimler gelebiliyor. Bu da ses ve görüntü kirliliğine neden oluyor.

Telefonunuzu Twitter’dan silmek ise son derece basit. İlk olarak Masaüstü sürümüne hesap bilgileriniz ile giriş yapın. Ardından sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza bir kez tıklayıp Ayarlar ve Gizlilik alanına giriş yapın.

Sol menüden Mobil yazısını bulup tıklayın. Açılan ekranda mobil ile ilgili ayarları göreceksiniz. Kayıtlı olan telefon numaranızın olduğu kısımdan numaranızı silebilirsiniz. Böylelikle artık SMS almazsınız veya telefonum bir pazarlama aracı olarak kullanılır mı diye düşünmenize gerek kalmaz. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere.

Bir cevap

  1. salih becer 3 Haziran 2018

Cevap bırakın