The Witcher Aard İşareti Hakkında Detaylı Bilgiler

The Witcher serisine özgü işaretlerden Aard işareti hakkında sizler için bir rehber yazı hazırladık. İşaretin ne olduğunu, ne işe yaradığını anlattık.

Dünyanın en beğenilen oyun serilerinden The Witcher’ın kendisine has işaretlerinden biri olan Aard Sign, Witcher ırkından kahramanımız Geralt tarafından sıklıkla kullanılabilen bir işaret. Aard, sıkıştırılmış havayı hiddetli bir şekilde yollayabildiğiniz önemli bir özellik.

Aard hem düşmanlarla dövüşürken, hem de belli başlı yerleri açmaya çalışırken çok işe yarıyor.  Klavyenizden bir tuş atayarak aktif edebildiğiniz Aard’ı istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz yani tükenmiyor. Fakat Aard işaretini kullandıktan sonra bir kez daha kullanabilmek için biraz  beklemeniz gerekiyor.

Aard işareti genel olarak karşınızdakini sersemletmeye, düşürmeye yarıyor. İşareti özellikle çok kalabalık birilerine veya yaratıklara karşı kullanırsanız oldukça etkili oluyor. Kalabalık ortamlarda özellikle bir köşeye sıkıştığınızda, canınız ve enerjiniz azaldığında bu özelliği kullanıp biraz nefes alabilirsiniz. Bunu kullandığınızda genellikle düşmanları iki metre kadar uzağa fırlatmış ve düşürmüş oluyorsunuz. Onlar tekrar kalkana kadar da enerjinizi toparlıyor, canınızı doldurabiliyor, kısacası nefes alıp kendinize gelebiliyorsunuz.

Aynı zamanda bu işareti bir yeri açmak için de kullanabilirsiniz. Mesela bazı tahta kapıları, üst üste binmiş taş parçalarını düşürmek, yolunuzu açmak için kullanabilirsiniz. Yani dövüş dışında da işe yaramaktadır.

Cevap bırakın