The Witcher Quen İşareti Hakkında Rehber Yazımız

Yeni içeriğimizde The Witcher serisinde oldukça meşhur olan Quen işareti hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Günümüzün popüler oyunlarından The Witcher’da Quen işareti son derece önemli. Karakterimiz Geralt’ın kullanabildiği koruma kalkanı olan Quen, rakiplere karşı büyük bir avantaj sağlamanıza yarıyor.

Quen işareti bir koruyucu kalkan görevi görüyor. İşareti aktif ettiğinizde belli bir süre sizi saldırılar karşısında zarar almaktan kurtarıyor.

Mesela bir yaratıkla veya insanla savaşıyorsunuz diyelim. Quen işaretini aktif ettiğinizde üzerinizde bir kalkan oluyor ve bu kalkan sizi bir defalığına darbelere karşı koruyor. Belli bir süresi bulunan Quen işaretinin süresi dolduğunda kayboluyor ve haliyle yeniden işareti kullanabilmek için enerji puanınızın yükselmesini bekliyorsunuz.

Quen işareti özellikle heyulalara yani hayaletlere karşı çok etkili. Aynı şekilde Siskeletlere karşı da çok iyi bir koruma sağlıyor. Çünkü heyulalar ve siskeletler aniden ortaya çıkıp saldırıyorlar. Dövüş esnasında birden ortadan kayboluyorlar ve dibinize kadar gelip aniden vuruyorlar. Haliyle o darbeden kaçınmak çoğu zaman mümkün olmuyor. İşte Quen işareti bu noktada çok etkili. Quen açtığınızda ani saldırılar karşısında kalkanınız kırılıyor fakat hasar almıyorsunuz.

Quen işaretini oyun içerisinde geliştirmeniz de mümkün. Karakterler ekranından Quen işaret gücünü arttırabilir, kalkanınızın aşılması halinde patlama kuvveti yaratabilirsiniz. Patlama kuvveti sayesinde kalkanınız varken darbe aldığınızda kalkan kırılırken düşmanı da bir metre kadar geriye itiyor ve aynı zamanda zarar da veriyor. Patlayıcı güç seviye 3’e kadar ilerletilebiliyor.

 

Cevap bırakın