Tüm Zamanların En Fazla Satan 5 Telefonu

Bu içeriğimizde tüm zamanlarda en fazla satan 5 telefona değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Cep telefonları ilk kez 1983 yılında Motorola DynaTAC 8000X modeli ile hayatımıza girdi. Günümüzde ise akıllı telefonlar haline büründüler ve bilgisayarlarla hemen hemen aynı işlevleri yerine getirebilir oldular.

Cep telefonu dünyasında çok fazla farklı marka ve telefon modeli kendisini göstermiş olup, bu modeller arasında bazıları var ki tüm zamanların en fazla satan cihazları olmayı başardı. Şimdi gelin tüm zamanların en çok satan 5 telefon modeline birlikte bakalım :

Nokia 1100

Nokia 1100 telefonu 2003 yılında piyasaya sürülmüştü. Piyasaya sürüldüğü dönemde pazara damgasını vurdu ve uzun süre boyunca liderlik koltuğundan inmedi. Bu pek çok kişi için şaşırtıcıydı çünkü 1100 modeli belirgin yenilikler sunmamaktaydı. Ancak bu modelin en büyük farklılığı çok uygun bir fiyata sahip olması idi. Cihaz 6 yıl süren üretim döneminde dünya çapında yaklaşık 255 milyon kadar sattı. Böylece dünya tarihinin en fazla satan cep telefonu unvanını elinde bulunduruyor.

Nokia 1110

Nokia 1100 modelinden ilham alınarak geliştirilen Nokia 1110 modeli, dünyanın en fazla satan ikinci telefonu olmayı başarmıştı. Tasarım tarafında selefine epey benzesede mp3 zil sesi desteği gibi bazı gelişmiş özelliklere sahip olması ile tercih edilen bir cihaz oldu. Ürün 2 yıllık üretim süreci kapsamında 250 milyon satmayı başararak tüm dünyada en fazla satan ikinci telefon olmayı başardı. Ürünün sadece iki yıl boyunca üretildiği de göz önünde bulundurulursa Nokia 1100 modeline nazaran biraz daha başarılı bir model olduğunu ifade edebiliriz.

iPhone 6

Tüm zamanların en çok satan üçüncü telefonu olan iPhone 6’yı aslında bir seri kapsamında değerlendirmek gerekiyor çünkü iPhone 6 Plus modelinin de çok belirgin başarıları bulunuyor. iPhone 6 serisi yaklaşık iki yıl boyunca üretildi ve bu süreçte 220 milyon adet satarak çok büyük bir başarı kaydetti. Günümüzde hala pek çok kişi iPhone 6 telefonlarını kullanıyor.

Nokia 3210

20. yüzyılın sonunda 1999 yılında piyasaya sürülen Nokia 3210 cep telefonu, sahip olduğu dahili anten yeniliği ile dikkatleri üzerine çekmişti. Teknolojinin geldiği son nokta olarak görüldüğünden 20. yüzyılın sonunda çok büyük bir ilgi gören telefon yaklaşık bir yıllık kısa bir üretim dönemi yaşamasına rağmen 160 milyon adet satmayı başarmıştı.

Nokia 1200

2007 yılında piyasaya sürülen telefon uygun fiyatlı olması ile dünyada 150 milyon adet satarak en çok satan telefon modellerinden biri olmayı başardı. 390 saat bekleme süresi olan model böylece çok uzun süre şarj olmadan kullanılabiliyor.

Cevap bırakın