Türklere Yer Verilen Video Oyunları

Bu yazımızda içerisinde Türk ırkına da yer verilen video oyunlarına dair bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Türkler tarih sahnesinde pek çok kez yer almış olup, büyük devletler kurmuştur. Bu durum özellikle tarihsel strateji oyunlarına çok yansımıştır. Pek çok popüler strateji oyununda Türkler bulunur. Peki bu oyunlardan bazıları nelerdir? Yeni yazımızda sizler için değindik.

Age of Empires

Meşhur strateji oyunu serilerinden Age of Empires içerisinde çok sayıda farklı millet yer almakta olup, Türkler de bunlardan biridir. Serinin ikinci oyununda Turks, üçüncü oyununda ise Ottoman Empire olarak yer alır. Serinin üçüncü oyununda meşhur Osmanlı topçularını yönetmek ve top atışları yapmak ise ayrıca keyiflidir.

Total War

Total War serisinin ilk oyunu 2000 yılında üretilmiş olup, seri dahilinde 10’un üzerinde oyun bulunmaktadır. Total War serisinin bazı oyunlarında Türklere de yer verilmektedir ve Türkler genelde Osmanlı İmparatorluğu olarak oyunda yer almaktadır. Meşhur bir strateji oyunu serisi olan Total War’a hala göz atmadıysanız denemenizi öneririz.

Assassin’s Creed Revelations

Büyük çaplı bir oyun serisi olan Assassin’s Creed’in Revelations oyunu, 2011 yılında piyasaya sürülmüştü ve oyuncuyu Osmanlı dönemindeki İstanbul’a götürüyordu. İçerisinde taht kavgaları bulunan ve İstanbul’daki karışıklığı gözler önüne seren oyunda Türkçe konuşmalara bile yer verilmekte idi.

Cossacks: European Wars

Bu oyunda doğrudan Türkiye olarak oynama şansınız vardır. Ev ürettiğiniz kadar asker üretebilirsiniz. Gerçek zamanlı bir strateji deneyimi sunan Cossacks: European Wars, alanında iddialı video oyunlarından biridir.

Cevap bırakın