TV Olmadan PSVR Kullanmanın Yöntemini Anlatıyoruz

TV’ye ihtiyaç duymadan PSVR kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar menüsüne giriş yapınız. Ardından aygıtlar seçeneğini işaretleyip Playstation VR seçimini yapın.  Ekran boyutunu ayarlayıp karşınıza çıkan küçük, orta ve büyük seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Ekran boyutunu oyunu oynarken de değiştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için PS tuşuna basılı tutunuz. Ardından Playstatior VR Ayarla yazısına girip ekran boyutu seçiniz.  Başlığınızın görüş alanı bunlara rağmen merkezde olmadıysa ekranınızı ortalayabilmek için başınızı göreceğiniz noktaya doğru hizalayıp DualShock 4’te Option tuşuna basınız. Kamera hakkında konuçlandırmanınızı da iyi bir biçimde gerçekleştirmeniz gerekiyor.

PlayStation VR Nedir?

PlayStation VR, PlayStation 4 ile VR  yani sanal gerçeklik gözlüklerini birleştiren bir konsoldur. Bu konsollarda sanal gerçeklik gözlükleri ile PlayStation oyunları oynayabiliyorsunuz. Ancak elbette desteklenen oyunları oynamanız gerekiyor. Sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde oyunlarda elde ettiğiniz deneyim daha gerçekçi ve güçlü oluyor.

Cevap bırakın