Video Oyunları Artık Vazgeçilmez Halini Aldı

Video oyunlarına olan ilgi özellikle virüsün yaygın olduğu dönemde inanılmaz bir artış gösterdi. Genci yaşlısı herkes video oyunu oynuyor. Dünya üzerindeki insanların neredeyse yarısının video oyunu oynama alışkanlığı var.

Akıllı telefonların çok yaygın olması video oyunlarının bilgisayarlarla ve konsollarla sınırlı kalmamasını sağladı. Günümüzde çok fazla kişi video oyunu oynuyor. Ünlü araştırma kuruluşlarından DFC Intelligence tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan rapor da bunu net olarak ortaya koymuştu. Açıklanan verilere göre dünya nüfusunun yüzde 40’ı video oyunu oynuyor. Bu durum dünyanın neredeyse yarısının video oyunu oynama alışkanlığına sahip olduğunu gösteriyor.

Video oyunları konsollar, bilgisayarlar ve telefonlar için çıkıyor. Özellikle telefonlarda erişilebilecek çok fazla mobil oyun bulunuyor. Bunları daha çok çocuklar oynasada gençlerin ve daha yüksek yaş grubundaki kullanıcıların da ilgisinin arttığı biliniyor. Özellikle PUBG gibi oyunların mobil alana çıkmasından sonra PC oyunları ve konsol oyunları oynayan büyük genç kitle de akıllı telefon oyunlarına yöneldi ve bu durum video oyunu alışkanlığının kazanılmasını daha kolay bir hale getirdi.

Her 10 kişiden 4’ünün video oyunu alışkanlığına sahip olduğu bir döneme daha böylece girmiş olduk. Şu an dünya nüfusunun yaklaşık 8 milyar olduğu göz önüne alındığında video oyunu sektörünün ne boyuta geldiği de rahatlıkla anlaşılabilir.

En çok parayı konsol oyuncuları harcıyor

Yapılan araştırmalara göre dünyanın yüzde 40’ı oyun oynuyor ancak genellikle ücret ödemiyor. En fazla ücret ödeyen kitle ise konsol oyuncuları. Konsollar için çıkan oyunların pahalı olması veya konsollardaki aylık ücretli abonelik sistemleri nedeniyle böyle bir durum söz konusu olabilir.

Cevap bırakın