WhatsApp Aero Tanımı ve Özellikleri

Bu yazımızda WhatsApp Aero uygulamasına ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyor ve bu hususta bilgiler veriyoruz.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu alanda dünya çapında en popüler yazılım konumundadır. WhatsApp için çok sayıda mod piyasaya sürülmüştür ancak modların bazılarının kaliteli, çoğunun ise yetersiz seviyede olduğunu belirtmek gerekmektedir.

WhatsApp modları APK olarak Android telefonlara yüklenmekte olan, Play Store gibi mağazalarda yer almayan uygulamalardır. WhatsApp modlarının normal WhatsApp uygulamasına nazaran sağladığı en önemli avantaj çok daha fazla özelliğe sahip olmasıdır. Büyük boyutlu dosya ve belgeleri gönderme, kişilerin durum videolarını cihaza indirme, WhatsApp gruplarına daha fazla kişi ekleme v.b. pek çok özelliğe sahiptirler.

WhatsApp Aero

Aero modu WhatsApp’ın en popüler modlarından biri olarak biliniyor. Bu modun sağladığı en büyük avantaj, telefona herhangi bir root işlemi uygulamanızın gerekmiyor olmasıdır. Bu sayede modu edinip çağrıştırması oldukça basittir. WhatsApp Aero’yu çalıştırabilmek için gereken minimum Android sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanız ve uygulamanın çalışabilmesi için gerekli izinleri vermeniz gerekir.

WhatsApp’ın Aero modunu kullanabilmek için güvenlik adı altında bilinmeyen kaynaklar seçeneğini bulunuz ve ardından bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesine izin veriniz. Böylece Aero modunu cihazınıza indirmeniz için cihazınız hazır hale gelecektir.

Aero modu sahip olduğu özellikler ile diğer modlardan genel olarak daha başarılı… En azından bizim açımızdan bu şekilde. Çünkü çok sayıda güzel tema ve daha iyi performans söz konusu oluyor. Bunun yanında biraz daha oturaklı tasarlanan bir mod olduğunu belirtmek gerekiyor. WhatsApp’ın modlanan diğer sürümleri orijinal WhatsApp uygulamasını gerektirirken Aero modunda bu yok. Aero ayın zamanda verileri kendi sunucusunda saklamamakta ve uçtan uca şifreleme koruması ile hizmet göstermekte.

Android akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz Aero modu, genel olarak oldukça hızlı çalışıyor. Aero’nun öne çıkan özellikleri arasında; Otomatik cevap verme, mesaj planlama, mavi tik kaldırma, okundu bilgisini kapatma, gönderildi işaretini kapatma, online durumu gizleme, yazıyor işaretini gizleme, silinen mesajları geri getirme, numara kaydetmeden mesaj atma, ana ekran özelleştirmeleri, çoklu dil desteği, gönderilen ve gelen videoları gizleme fonksiyonları yer alıyor.

Ana sayfanızı istediğiniz gibi özelleştirmeniz için imkan tanımakta olan Aero, aynı zamanda mavi tik kaldırma, okundu bilgisini tek taraflı olarak kapatma gibi özelliklere sahiptir. Normal şartlarda WhatsApp üzerinde gri tik çıkarsa mesajınız gönderildi ancak okunmadı anlamına gelir. Mavi tik çıkarsa mesajınızın okunduğu anlamına gelir. Karşı taraf eğer okundu bilgisini kapatırsa mavi tiki göremezsiniz ve o da sizin okundu bilginizi göremez. Aero ise, tek taraflı olarak mavi tik kaldırmayı sağlar.

Sadece Android telefonlar için geçerli olan Aero, iOS sürümü için bulunmamaktadır.  Aero’nun geliştiricisi, uygulamanın kodlarının gizlenmediğini ve şifrelenmediğini belirtmekte olup bu bağlamda kodların herkese açık olduğunu lanse temektedir. Ancak uygulama Google politikaları sebebiyle Play Store üzerinde yer alamıyor.

Cevap bırakın