Windows 10 Silinen Bir Dosyayı Geri Yüklemek Ayrıntılı

Windows 10 üzerinde yanlışlıkla sildiğiniz veya sildikten sonra pişman olup geri yüklemek istediğiniz bir dosyayı nasıl geri yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

İlk olarak cihazınızın Bilgisayar bölümüne giriniz. Silinen dosyanın bulunduğu klasörün üzerine gelip sağ tıklayıp Önceki Sürüme Geri Yükle yazısına sol tıklayın.  Bunu yaptığınızda önünüze aşağıdaki ekran gelecek.

Bu ekranda gördüğünüz gibi dosya sürümleri yer alıyor ve değiştirme tarihleri bulunuyor. Bu tarihlerden dosyayı silmeden önceki tarihi işaretleyip sağ altta bulunan Geri Yükle yazılı butona tıklıyoruz.  Öte yandan direkt olarak geri yüklemek istediğiniz dosyanın üzerine gelerek basılı tutup masaüstüne sürüklediğinizde de yine dosya sisteminize geri yüklenecektir.

 

Dosyaları yedekten geri nasıl yüklerim?

Dosyaları yedekten yüklemeyi de anlatalım;

Bunun için Denetim Masası bölümüne giriyoruz. Sistem ve Bakım yazısını bulup sol tıklıyoruz. Sistem ve Bakım alanında da Yedekleme ve Geri Yükleme yazısını bulup tıklıyoruz ve yedekleme ve geri yükleme ekranı karşımıza geliyor. Buradan dosyalarımı geri yükle bölümüne girip açılan sihirbazdan tarih seçip yedeklerimizi geri yükleyebiliriz.

 

Cevap bırakın