Windows Görüntü Sürücüsünün Yanıt Vermeyi Kesmesi Sorununu Çözme Yöntemi

Yeni içeriğimizde Windows işletim sistemli bilgisayarlarda görüntü sürücüsünün yanıt vermeyi kesmesi probleminin nasıl çözülebileceği konusuna detaylı bir şekilde değiniyoruz.

Bilgisayar platformunda en fazla kullanılan işletim sistemi olan Windows’ta görüntü sürücüsünün yanıt vermeyi kesmesi problemi ile karşılaşıyorsanız bu hatanın temeline inmeniz gerekiyor. Sorun görüntü sürücüsüyle yani grafik kartı ile ilgili.

Bilgisayarınızdaki yanlış kurulmuş bir grafik kartı sürücüsünden dolayı hatayı alabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu durumda söz konusu grafik kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yüklemeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Grafik kartı sürücünüzü kaldırdıktan sonra en baştan yeniden yüklemek de bazen söz konusu sorunu çözebilmektedir. Bu durum özellikle önceki kurulum esnasında meydana gelen bir elektrik kesintisi v.b. söz konusuysa geçerlidir. Aynı zamanda kapalı bir vaziyette olan grafik kartı sürücüsünü kapatıp açmak da yani devre dışı bırakıp tekrar aktif etmek de bazen işe yarayabilmektedir .

Sorun bilgisayarınız ile grafik kartınız arasında meydana gelen bir eksik haberleşmeden de kaynaklanıyor olabilir. Sorunu çözebilmek için bilgisayarı sıfırlama yolunu kullanabilirsiniz.

Grafik kartı sürücüsü nasıl güncelleştirilir ?

İlk olarak bilgisayarınızdaki Başlat logosuna tıklayın ve oradan Aygıt Yöneticisi bölümüne geçin ve içerisinden Görüntü Bağdaştırıcıları bölümüne gelip grafik kartınızı bulup üzerine gelip sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir bölümüne tıklayın. Ardından sürücüyü otomatik olarak ara bölümün seçip bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Cevap bırakın