Witcher Axii Sign Hakkında Detaylı Bilgiler

The Witcher serisindeki işaretlerden Axii Sign’in ne işe yaradığını açıklıyor, işaret ile ilgili bazı püf noktaları paylaşıyoruz.

Günümüzün en popüler oyun serilerinden The Witcher’da Axii Sign işareti bazen çok işe yarıyor. Geralt’ın özel yetenekleri arasında olan bu işaret genel olarak kafa karıştırmaya, karşıdaki kişinin aklını çelmeye yaramakta.

Axii, oyunda pek çok işlevi yerine getiren çok önemli bir işarettir. Bu işareti kullandığınızda karşınızdaki kişiye karşı önemli avantajlar elde edersiniz. İşaret hem dövüşlerde hem de diyaloglarda etkilidir. Mesela bir muhafızı ikna etmeniz gerektiğinde Axii Sign seviyeniz yeterli ise Axii işaretini kullanarak ikna edebiliyor, böylelikle işlerinizi kolayca yaptırabiliyorsunuz. Aynı şekilde size saldırmak isteyen bazı haydutların zihinlerini de Axii işareti kullanarak karıştırabiliyor, hatta sizden özür dilemelerini ve geri çekilmelerini sağlayabiliyorsunuz.

Axii, dövüşler esnasında da oldukça etkili bir işaret. Mesela birden fazla yaratıkla savaşıyorsunuz diyelim. Eğer Axii Sign çok yüksekse mesela Kukla seviyesini açmışsanız karşınızdaki yaratıklardan birine Axii yollayarak onun kısa bir süreliğine sizin tarafınıza geçip sizinle beraber savaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Dövüşler esnasında mesela çok güçlü bir yaratıkla savaşıyorsanız Axii işareti kullanarak onun bir süreliğine sersemlemiş bir şekilde kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Axii etki süresince sabit bir şekilde kalıyor ve haliyle kendini savunamadığından güçlü darbelerle onu yıldırabiliyor, önemli bir zarar verebiliyorsunuz.  İşaretin gücü ne kadar yüksekse etki süresi de o kadar uzuyor ve enerji yenilemeleri de hızlanıyor.

Ancak Axii işaretinin bazı yaratıklara karşı etkili olmadığını da belirtelim. Bu yüzden işareti kullanmadan önce dikkatli olmalısınız. Hangi yaratıklara karşı etkili olmadığını anlamak için yaratık ansiklopedisine göz atmanızı öneririm.

 

Cevap bırakın