WordPress Yazıların Üstüne ve İçine Nasıl Reklam Eklerim?

WordPress scripte sahip internet sitenizde yazıların üzerine ve yazı içlerine nasıl reklam ekleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Bunu basit olarak kodlarla uğraşmadan bir eklenti aracılığı ile yapabilirsiniz. Üstelik vereceğim eklenti yazıların içine, üstüne ve altına reklam ekleyebilmenizi sağlıyor.  Eklentinin ismi Adman… Eklentiyi kurabilmek için WordPress sitemizin admin paneline girelim. Sol panelden Eklentiler > Yeni Ekle alanına girelim. Eklentilerde Ara kutucuğuna New Adman yazıp çıkan sonuçlardan New Adman eklentisini yükleyelim.

Ardından eklentiyi etkinleştirip yine sol panelden Ayarlar kısmından New Adman’e girerek eklentimizin ayar bölümüne ulaşalım. Burada karşınıza aşağıdaki görüntü gelecek.

Eklemek istediğiniz reklamı yukarıdaki resmi dikkate alarak rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Google Adsense gibi reklam ağları ile uyumludur. Özellikle yazı içinde rastgele reklam alanı son derece kullanışlı. Eklentinin mobil ve tablet ile uyumlu olup olmadığını da test ettim ve onlarla da gayet uyumlu çalıştı. Sadece eğer yazılarınızda normal yazı türünü kullanmıyorsanız ve resimlerinizi sola veya sağa yaslıyorsanız reklam bazen metnin önünü kapayabiliyor. Ancak içerikleriniz normal dizayna sahipse herhangi bir problem yaşamıyorsunuz.

 

Cevap bırakın