Yeni Huawei Watch 3’ü Kullanmak İçin Ekrana Dokunmanız Gerekmeyecek

Huawei’nin yeni akıllı saati Huawei Watch 3’ü kullanabilmek için ekranın dokunmatiğini kullanmanız gerekmeyebilir çünkü Huawei önemli bir patent aldı. Eğer patenti hemen uygulamaya geçirirse üretilecek olan Huawei Watch 3 akıllı saatini kullanabilmek için dokunmanız gerekmeyecek.

Giyilebilir teknoloji gelişiyor ancak istenen hızda değil. Ağır adımlarla ilerliyor ve bazı şirketler bu yüzden bu pazardan vazgeçmiş durumda. Yine de bazı devler akıllı saat, akıllı bileklik gibi ürünlerin hala iş yapabileceğine inanıyor. Akıllı saatlerin yaygınlaşmasındaki temel sıkıntılardan biri olarak ekranın ufak olması, dokunmatik olarak kontrol edilmesinin zor olması gösteriliyor. İşte Huawei, bu konu ile ilgili çalışmalar başlatmıştı ve bunun meyvelerini aldı.

Sensörler aracılığı ile ekrana dokunmadan akıllı saatleri yönetmeyi keşfeden Huawei, bunun patentini de aldı. Patent için başvurusunu yapan şirket istediği sonucu elde etti ve şimdi yeni uygulamasını Huawei Watch 3 isimli üreteceği yeni akıllı saatinde kullanabilir. Söz konusu patent sayesinde ufak ekranla cebelleşmek zorunda kalmayacak. Özel el hareketleri ile cihazınıza komut vereceksiniz. Böylece dokunmadan işlemleri yapabilecek, mübalağ edersek sihirbaz olacaksınız.

Huawei’nin bu şekilde bir patent alması dışarıdan bakıldığında da  oldukça zekice gözüküyor. Şirket eğer akıllı saatlerin kullanımını bu şekilde pratikleştiren tek marka olabilirse bunun meyvelerini de olacaktır.

Cevap bırakın