Yeni Intel Optane SSD 1.5 TB’a Kadar Depolama Desteği Sunacak

Intel Optane SSD 900P ile ilgili yeni önemli bilgilere ulaşıldı. Intel, şu an mevcut Optane SSD aygıtından çok daha fazla dosya depolayabilen bir ürünü satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Popüler teknoloji şirketlerinden Intel, uzun yıllardır özellikle PC donanımları hususunda başı çeken markalardan. Sunduğu güçlü işlemci çözümleriyle dikkat çeken şirket, şimdi de yeni Intel Optane SSD cihazı ile taktir topluyor.

Farklı bir tasarıma ve yapıya sahip olan Intel Optane SSD 900P’nin hali hazırdaki modelleri maksimum 480 GB desteklemektedir. Bu da kuşkusuz günümüz teknolojisinde oyunculara yeterli gelmiyor. İşte Intel, hem bu soruna bir çözüm bulabilmek hem de rakiplerine avantaj sağlayabilmek amacıyla Optane SSD 900P’yi çeşitlendiriyor. Ortaya çıkan bilgilere göre çok yakında şu an mevcut Optane SSD’den çok çok daha fazla dosya depolayabilen bir ürün sunulacak. Bu ürünlerin iki farklı versiyonları olacak. Bunlardan biri 960 GB’a kadar diğeri ise 1.5 TB’a kadar depolama alanı destekleyecek.

1.5 TB rakamı göz önüne alındığında Intel rakiplerine özellikle de Samsung’a zor anlar yaşatacaktır. İkili arasında bu alandaki rekabetin artması kuşkusuz tüketici yararına olacaktır.

Mecut 280 GB ve 480 GB SSD aygıtları çok yüksek rakamlara satılıyor. 1 GB’ı 1 Dolar’ı aşan bu SSD aygıtları için üretilecek olan 960 GB’lık ve 1.5 TB’lık SSD’lerin 1000 Dolar’dan pahalı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Cevap bırakın