H1Z1 Yeni Bir Rekorun Daha Sahibi Oldu

H1Z1 oyunu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Oyun yalnızca PlayStation 4’te 10 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor.

Günümüzde bazı multiplayer oyunlarına çok yoğun bir ilgi gösteriliyor. H1Z1 de bunlardan biri. 28 Şubat 20018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren oyun, PlayStation 4 ve PC platformları için çıkmıştı. Kısa sürede büyük bir ilgiyle karşılanan H1Z1, o kadar beğenildi ki ulaşılması çok güç bir başarıyı elde etti.

Açıklanan verilere göre PUBG, PlayStation 4 platformunda 10 milyon oyuncuya ulaştı. H1Z1 oyununun en yakın rakipleri olan PUBG, Fortnite Battle Royalel gibi oyunlardan en büyük farkı ise biraz daha gerçekçi bir deneyim sunmasıydı. Gerçekçilikten hoşlanan oyuncular bu sebeple tercihlerini genellikle H1Z1’den yana kullandı.

9.37 GB dosya boyutuna sahip olan H1Z1, oyun içi ödeme sistemi barındıran, internet bağlantısı ile oynanan bir oyun. Bu sebeple geliştiricisinin de büyük bir gelir elde ettiğini söyleyebiliriz. İlerleyen süreçte geliştirici tarafından farklı pek çok proje daha göreceğiz gibi gözüküyor.

Outbreak haritası geldi

H1Z1 için yeni bir güncellemenin de paylaşıldığını, bu güncellemeyle birlikte oyuna Outbreak isimli yeni bir haritanın dahil edildiğini de belirtelim.